stil damatlik secimi

Damatlık Seçimi Nasıl Yapılır ?

Sadece gelinlik seçiminin mi zor olduğunu düşünüyorsunuz ? Erkeklere haksızlık etmeyin, çünkü damatlık da tüm ayrıntılarıyla üzerinde oldukça iyi düşünülmesi gereken bir konu.  Kadınlar genelde gelinlik seçiminde modeli daha çok göz önünde bulundururken, erkekler damatlıklarda fiyatı daha çok önemserler.
 Sarar damatlık secimi sarar damatlik secimi

sarar beyaz damatlik secimi

Damatlık Seçimi Yaparken…

Yani hem modele hem fiyata bakarken erkekler için damatlık seçimi aslında zorlu bir evre. Papyon mu, kravat mı, klasik model mi, farklı bir model mi gibi sorular son dönemde evlilik öncesi stresli işlerden bir tanesi haline geldi.Günümüzde erkek stilinde seçiciliğin artmasıyla daha kusursuz kombinler ve aksesuar seçimlerine tanık oluyoruz. Peki ya hayatınızın en önemli anlarından biri için kombin seçerken ne yapmalısınız ?

Kigili damatlik secimi
Kravat, daha mütevazi bir damatlık görünümü için idealdir. Damadın vücut hatları, saç kesimi ve mimikleri giydiği kıyafete güç verir. Halay başı olabilirsiniz ama aynı anda ağırlığınızı koruyabilirsiniz.

erkeklerin damatlik secimi

damatlik-modelleri-6

Öncelikle arkanıza yaslanın ve tüyoları duymaya hazır olun.
Şıklığınızdan önce sağlığınızla ilgili bir noktaya değinelim en başta. Yoğun ve hareketli bir organizasyon sizi oldukça terletecek, o nedenle damatlık kumaşınız burada birincil önemi taşır. Polyester, sentetik türü kumaşlardan olabildiğince uzak durun. Damatlık için kaşmir, merinos, angora yün ve pamuk karışımı kumaşları tercih edin.

damatlik-modelleri-3

damatlik secimi yaparken
Damatlık kadar, onu kimin taşıdığı, nasıl bir fiziki ve yüz mimiklerine sahip olduğu da önemli.
Diğer bir nokta damatlığın hazır mı alınacağı yoksa özel dikim mi olacağıdır. Kuşkusuz ki özel dikim yaptırılan damatlıklarda sizle birebir uyum sağlayan bir kombine kavuşursunuz. Bu, damatlık seçimi için en garantili fakat fiyatı yüksek olan yoldur. Diğer seçeneğiniz ise hazır alıp, eğer gerekiyorsa terziye tamir ettirmektir. Aynı verim alınır mı bilinmez ama bütçenizin dostu olacağı kesin !
Ve tabi ki damatlık seçiminde önümüzde genellikle üç yol çizilir. Tercihiniz normal takım elbise mi, smokin mi yoksa smokinin kuyruklu versiyonu dediğimiz frak mı ? Düğün mekanının önemli bir etmen olduğu bu tercihte, içinde bulunulan mevsimin de renk seçiminde oldukça önemli olduğunu söylemeliyim.

damatlik secimi yaparken dikkat

damatlik secimi ve kol dugmesi damatlik secimi pierre cardin damatlik secimi nedir damatlik secimi nasil yapilmali damatlik secimi nasil yapilir beymen damatlik secimi

Join the Conversation

1 Comment

  1. takım elbise içine yelek çok değiştiriyor herşeyi. Takım elbise seçerken en dikkat ettiğim şey iç yelek ile ceketin uyumu

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *