Roma’da makarna nerede yenir? Cevap: Pastificio

Roma’da gurme işi makarna denildiğinde tek bir isim söyleniyor: Pastificio. Hemen tezgahın arka sırasında, taze taze hazırladıkları makarnaları, önünüzde kesiyorlar ve anında pişiriyorlar. Daha taze bir makarna yediğimi hatırlamıyorum. Oldukça otantik bir mekan, 1918 yılından kalma makarna pişirme ve kesme makinaları var.

Pastificio roma italya

Mekan 1918 den beri faaliyette. Pastificio’nun kurucularının kullandığı pasta makinaları hala içerde.

#Roma ve #Makarna. En taze makarnacı. İlk gurme yazısı ile blog da ! #stiladam #pasta #pastificio #food #italy

stiladam (@stiladamcom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Makarnalar plastik tabak ve çatal ile yiyorsunuz. Bir porsiyon makarna 4 euro ve iki farklı çeşit makarna var. Dönemsel değiştiriyorlar bize trüf mantarı ve kalın hamurlu domates soslu makarnalar denk geldi. Pastificio’da doyarak ayrılıyorsunuz porsiyonları gerçekten fazla büyük.

Pastificio roma adres  Pastificio makarnasi nasil

Öğle saatlerinde Roma’da makarna yemek için burası pek uygun değil zira, yerel halk burayı tercih ediyor. Kuyrukta beklemeye hazırlıklı olun.  Öğle yemeği sonrası tenha bir şekilde bulabileceğiniz mekanda rahatlıkla makarnanızı yiyebilirsiniz. Makarnalar olduça sıcak servis ediliyor, su içmekte fayda var.

roma nerde makarna yenir

Roma’da makarna yemek ne kadar enterasan olabilir diye düşünebilirsiniz. Hazır makarnalar ile geçen bir ömrümüz var. Taze makarnanın ne demek olduğunu, doğru sıcaklıkta pişirmenin, hafif diri bırakmanın espirisini anlayacaksınız.

Pastificio roma makarna gurme isler

Makarnanız ile birlikte şarap veya su içmek ücretsiz. Evet bardaklarda plastik fakat şarap oldukça lezzetli. Aldığınız şarap ile yemeği İspanyol Merdivenlerinde yemeği düşünenler için uyarı yazısı var. Dışarıya şarap götürmek, merdivenlerde yemek yemek yasak.

uygun fiyatli makarna roma pastificio

Roma makarna nereden alınır?

Restorante, trattoria veya süpermarketler Türkiye’de olmadığı kadar çeşitli makarnalar var. Roma’da makarna makarnacıdan alınır. Paketlenmiş 500gr makarna 6 euroya Pastificio’da satılıyor. Taze kesilmiş makarnanın tadı şüphesiz bambaşka. Türkiye’de kendi evinizde aynı lezzetli yakalamak istiyorsanız mutlaka yanına kaliteli bir zeytinyağı ve trüf mantar sosu, pesto gibi lezzetleri de torbanıza koyun.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *