Navy hangi renk?

Navy rengi, mavinin çok koyu halidir. Farklı tonlarda bulabilirsiniz. İngiliz donanması,1748 yılında, deniz rengini çağıran üniformalarında bu rengi kullanmıştır. Daha sonra tüm dünya ordularına uyarlanan, navy rengi donanmadan gelir. Çok sık olarak sorulduğu için bunu bir yazı ile anlatmak istedim. Dilerseniz navy renk takım elbiselere bakalım:

navy renk klasik takim

Navy takım elbiseler erkekler için oldukça şık bir seçim. Siyah sizi gereğinden fazla karamsar, gri ise bazen basit gösterebiliyor. Erkekler için koyu mavi takım elbiseler, iş hayatı, spor giyim tarzına uygun bir duruş sergiliyor.

navy damatlik modelleri

Navy ve mavi renk takım elbiselere en uygun gömlek beyaz ve açık mavi gömlekler. Kravat seçimlerinde ise soluk renk seçmenizde fayda var. Çok çarpıcı ve kontrast renk seçmeniz takım elbisenizin vurucu etkisini küçültecektir.navy damatlik  navy rengi blazer

Navy renk tonları aslında siyah gibi bir çok farklı renkle kolay kombinleyebileceğinizi bilmenizde fayda var. Navy blazer ceket ile krem ve kahve tonlarında pantolon çok yakışacaktır.

navy renk takim elbise

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *