Movember, 1 Kasım itibariyle başladı ! Kasım ayı boyunca, tam 30 gün saç sakal uzatılıyor dünya genelinde. Amaç, prostat ve testis kanserine karşı farkındalık yaratmak.

movember-biyik-modeli

Movember için Tavsiyeler

Movember her yıl Kasım ayında, erkeklerin sağlığı konusunda destek olanların yanında, bıyık bırakmak isteyip de bir türlü cesaret gösteremeyenler için bir fırsat oluyor.

  • Bıyık bırakmayı düşünüyorsanız, önce sakal ile birlikte uzatın. Bıyık bir kendini göstermeden sakal kesmek hüsran olabilir.
  • Moustache + November  = Movember.
  • Sakal şampiyonu Jack Passion: Sağlıklı adamın sağlıklı sakalı olur der… Yani iyi beslenin, egzersiz yapın, stressiz kalın, seks yapın diyor.

movember-nedir

movember-biyik

Movember Tarihçesi

Bundan 13 yıl önce, iki kafadar Travis Garone ve Luke Slattery Melbourne,da biralarını yudumlarken, alkol masasına bıyık mevzusunu yatırırlar. Trend olan bir çok şey tekrar geri gelirken 70ler, 80ler giyim tarzı. Neden bıyık modası gelmediği konusunda derin tartışmalar yaparlar ve yeni bir moda akımı yapmak için kolları sıvarlar. Bununla ilgili yasa niteliğinde belli kısıtlamalar bulurlar.

1- Kasım ayında son traşı olacaksınız

2- Hiç traş olmadan bıyıklar uzatılacak

3- Sakallara dokunabilirsiniz ama bıyık olduğu gibi kalacak.

30 arkadaş bu oyuna dahil olur ve ilk Movember aktivitesi başlamış olur. Sosyal baskı, kız arkadaşı tarafından terk edilenler.. Bir sürü zorluk yaşarlar.

Bu eğlenceli aktiviteden bir yıl sonra 2004 yılında, sosyal sorumluluk amacıyla Movember konusunu global olarak duyurmaya karar verirler. Erkek hastalıkları ile ilgili farkındalık kampanyalarının düşük olması sebebiyle, bu konuyu ele almak isterler. Başta prostat kanseri olmak üzere, Movember artık farkındalık projesidir.

 

Which mustache style of 2014 should a man go for?

Mustache styles for men - Creative and Stylish

movember-icin-biyik

erkek-biyik-modelleri-2017 erkek-biyiklari

movember-biyiklari

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *