Jiletle traş olmanın yararları son dönemde fazlasıyla konuşuluyor. Sakal bırakmayı birçok sebepten ötürü sağlıklı bulmuyorum. Yağlanması, hijyeni, sürekli bakım istemesi gibi, iş hayatında ve toplumda çok sempati duyulmayan bir durum var. Hipster gençliğinin sakalı moda yapması ile (California startuplarında sabahlayan girişimcilerin gayri ihtiyarı başladığı düşünülüyor) geniş kitlelere yayılsa bile son dönemde tekrar bebek yüz trend olmaya başladı. Bu yazı ile hala sakalı olan stil sahibi erkekleri motive edelim

tras fircasi erkek

Traş Fırçası: Peeling yapıyor

Traş olmadan önce fırça kullanıyorsanız bu sizi ilgilendirebilir. Fırça ve ılık su ile birlikte yaptığınız masaj aslında deri üzerinde biriken yağ ve istenmeyen siyah noktaları temizler. Daha sağlıklı, diri ve sivilcesiz bir yüz için fırça kullanabilirsiniz.

tras fircasi nasil kullanilir

Jilet ile traş olmanın faydaları, sağlık hormonları yenilediğinden dolayı, kalp krizi, beyin kanaması ve felç geçirme riskini azalttığı ve ömrü uzattığı, yapılan bir araştırma sonucunda ortaya çıkmış.

tras fircasi

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin %75 den fazlası ıslak traşı tercih ediyor. Benim için hem erkek berberinde hem evde fırça ile yaptığım traş bir gelenek. Traş olmak sabahları bir zorunluluktan ziyade, bana geçmişi hatırlatan, traş suyuna ve fırçasına baktığımda eskiye özlem duymamı sağlayan bir aktivite.

tras bicagi

Jilet ile Traş Olurken Bilmeniz Gerekenler

Traşa başlamadan önce, sıcak su kullanarak parmak uçlarınız ile dairesel hareketler çizerek ufak bir masaj sakalınızı yumuşatıp, cildinizi ferahlatacaktır. Bu şekilde özellikle sert sakalları olan kişiler bile daha kolay ve rahat bir traş süreci geçiriyor olacak.

Eğer cildiniz hassas ise, traş köpüğünden önce krem kullanabilirsiniz. Traş kremi, jiletin daha kolay kaymasını sağlayacak ve sakalın sertliğini büyük ölçüde kıracaktır.

Mutlaka 3 bıçaklı traş makinelerini tavsiye ediyorum. Aynı bölgeyi tekrar tekrar traş etmenize gerek kalmıyor  ve  cildinizi tahriş etme riskiniz olmuyor.

gilette mach3 turbo turkiye takdiye
Gillette Türkiye’nin yeni ürünü Mach3 Turbo en son kullandığım traş bıçağı. Öncesinde, Gillette fusion proglide kullanıyordum. Tam farkını çözemedim ama bıçak başları daha keskin gibi geldi. Sinek kaydı traş için Mach3 Turbo daha ideal. Bilmiyorum, siz de deneyin ve paylaşın deneyiminizi !

Traş bittikten sonra soğuk su ile iyice durulayın. Ardından cildinize ufak bir bakım, traş losyonu ve bakım kremleri kullanabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *