Hangi takım elbiseye hangi ayakkabı giyilir? Eğer siyah ayakkabı dışında verecek bir cevabınız yoksa bu yazı işinize yarayabilir. Renkli bir yazıcınız varsa takım elbise ayakkabı kombinasyonu gösteren aşağıdaki tabloyu, çıkarıp dolabınıza asın.

hangi takim elbise

 

hangi takim elbiseye hangi ayakkabiSiyah ayakkabı takım elbisenin kurtarıcısı durumunda. Her renk takım elbise ile için kurtarıcı konumunda. Lacivert takım elbise ile birlikte en iyi kombin yaratacak ayakkabı şüphesiz kahverengi. Bu tabloya göre tavsiye edilen lacivert takım elbise ile koyu renkli taba ayakkabı. Ben şahsen koyu taba rengi çok yakıştırıyorum sadece lacivert değil, mavi ve gri takım elbiseler ile uyumlu olduğunu düşünüyorum. Zira açık kahve veya taba renk bazen iddialı durabiliyor.

Yine sol tarafta bir anlatım daha görüyorsunuz. Siyah, navy, gri takım elbiselere siyah ayakkabı tavsiye ediliyor. Kahverengi ayakkabı ise yine lacivert, gri, kahve takım elbiseler için tavsiye edilmiş. Burada dikkatinizi çekmek istediğim konu kahverengi ayakkabıya örnek verirken oldukça koyu bir renk seçilmesi. Koyu kahve ayakkabı takım elbise için giyebileceğiniz en klasik ve en şık tercihlerden birisi olacaktır. Eğer yıllardır siyah ayakkabı giyiyorsanız ve içinizde hala utangançlık ile karışık his, sizi bir adım öteye götüremiyor ise, koyu kahverengi ayakkabınızı satın alarak başlayın.

Hangi renk takım elbise hangi renk ayakkabı görseller

 

hangi takim elbise hangi ayakkabi erkek
Ayakkabı renginiz kadar önemli konu, ayakkabı modeli ve tamamlayıcısı çorap. Rengini seçmek zor, modeli seçmek daha zor.
takim elbise icin siyah mi kahverengi mi
Bu görsel de siyah ve lacivert uyumu ‘belki’ ama siyah ve taba rengi ayakkabı asla denilmiş. Çok katılmıyorum bu görüşe. Aksine, siyah ayakkabı ve lacivert takım elbise oldukça çirkin. Renkler boğuyor… Taba ve siyah ‘belki’ 🙂
hangi takima hangi ayakkabi giyilir
Hangi takıma hangi ayakkabı? Lacivert takım elbise ile kahverengi ayakkabı, kemer ve çantadan daha iyi birşey olabilir mi?

takim elbiseye kahve ayakkabi siyah ayakkabi mi kahverengi ayakkabi mi

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *