Gri takım elbise kombinleri, aynı siyah ve lacivert takımlarda olduğu gibi kolay yapılabilir. Çoğu zaman kurtarıcıdır. David Beckham’ın favori tercihlerinden biridir. Eğer izlediyseniz MadMen dizisinde çok sık gri takım elbise kombinasyonları yapılmıştır.

gri takım elbise kombinleri mendil kravat secimi

Gri takım elbiseye hangi gömlek giyilir ?

Gri takım elbise siyah gömlek, beyaz ve mavi gömlek çeşitleri ile kombinlenebilir. Siyah gömlek, biraz ağır ve size ciddi bir hava katabilir. Beyaz gömlek tercihi daha ferah, güven veren ve özellikle yaz aylarında tercih etmenizde fayda olacağını düşündüğüm (siyah ve koyu renklere göre) bir renk.

gri takım elbise kombinleri mendil secimi

Mavi renk ise tonlarına bağlı olarak gri takım ile çok yakışır. Genç profesyoneller için ilk sıra tercihim mavi gömlektir. Erkeklerin kurtarıcığı gömlek rengi mavidir, bir çok bayan ve hem cins güvenilir ve sempatik bulur bu rengi.

gri takım elbise kombinleri sueter secimi

Gri takım elbiseye hangi renk gömlek tercih ederseniz, edin uyum konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Gömlek ve bazı tamamlayıcı aksesuar (ayakkabı rengi ve mendil) bu mesajı pekinleştirir. gri takım elbise kombinleri

gri takım elbiseye hangi renk kravat?

Gri takım elbiseye kravat seçerken dikkat etmeniz gereken husus gömleğin rengidir. Açık renk gömlekler tercih ediyorsanız koyu kravat ile contrast uyum yaratabilirsiniz. Çok klasik olarak gri takım elbise gömlek kravat kombinasyonlarında tercih edilen beyaz gömlek ve siyah kravattır. Yine mavi gömlek ile bordo veya mürdüm eriği rengi tercih edebilirsiniz.

gri takım elbise kombinleri spor giyim

gri takım elbise gömlek kravat kombinasyonları yaparken gömlek, kravat ve mendil üçlüsünü benzer renk tonlarından yapabilirsiniz. Ben şahsen bu tip kullanıma pek sıcak bakmıyorum. Bazen iyi kombinasyonlar yapılabiliyor. Eğer illa ki hepsi aynı renk olsun istiyorsanız uç renkler bordo, yeşil, kırmızı, turuncu gibi bir renk seçimi yapın.

 

Kravat, gömlek ve mendil birbirinin aynı çizgiye, sembollere sahip olmasın. Sanki aynı kumaştan artanı mendil, kravat ve gömlek yapmışsınız gibi görünmesin. Çünkü bu tembel, basit bir imaj veriyor. Benzer renkler veya aynı renk ise bile farklı çizimler daha komplikle bir yapı sağlayacak dış görünümüzde. Bu aslında şıklığın temeli, yoksa baştan aşağıya aynı kumaşı giyip çıkardık değil mi stiladamlar ?

gri takım elbise gri yelek gri takım elbise kombinleri beyaz gomlek renkli kravat gri takım elbise kombinleri beyaz gomlekgri takım elbise beyaz gomlek gri takım elbise kombinleri erkek

gri takım elbise kombinleri madmen
Madmen dizisinde yaygın olarak gri takım elbise kombinleri var. Mendiller zamana göre jilet gibi uç kısmı görülecek şekilde kullanılıyor.

gri takım elbise kombinleri ceketsizgri takım elbise kombinleri gomlek krravat gri takım elbise kombinleri gri kravat ve yelek gri takım elbise kombinleri hangi gomlek giyilir gri takım elbise kombinleri hangi gomlek  gri takım elbise kombinleri klasik gri takım elbise kombinleri mavi gomlek renk gri takım elbise kombinleri mavi gomlek    gri takım elbise kombinleri siyah kravat     gri takım kombinlerigri takım elbise kombinleri ic yelek

gri takım elbise kombinleri yelek secimi

 

Kötü Örnek: Gri takım elbise kombinasyonları

Gri takım kombini yaparken takım elbise rengi seçimi önemli birşey. Parlak renk damat olsanız bile çok ucuz duracak, gereksiz bir tercih. Sanatçı veya sahne performansı dışında işyeri, düğün, mezuniyet giyimlerine uygun olacak bir tarz değildir, sakının.

parlak gri takım elbise kombinleri

 

Gri takım elbise seçimi yaparken kesim önemli diğer bir ayrıntı. Aşağıdaki gibi potluk yapan bu kadar bol takım elbiselere gerek yok. Dikkatli bakarsanız, potluk yapmayan yer yok. Omuz, göğüs, kollar hep potluk yapmış. Kravat seçimi yanlış, kravat boyu fazla kısa. Pantolon aynı şekilde, kemer bile bolluk yapmış, tutmak istemiyor bunu pantolonu 🙂

kotu gri takim secimi

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *