Erkek güneş gözlüğü modelleri

The Wayfarer

En uzun süreli trend olan güneş gözlüğü. 1950 yıllarda Ray-Ban tarafından üretilen gözlük bir çok marka tarafından da taklit edildi. Bir çok Hollywood ünlüsünün vazgeçilmez gözlük modelidir. Jack Nicholson, erkek gözlüğü denince aklıma “The Wayfarer geliyor” demiştir. Son yıllarda değişik koyuluk oranına sahip, farklı renklerde çeşitleri bulmak mümkün. Fazla popülerlik, sıradanlığında beraberinde getirse de klasik gözlük sevenlerin bir numaralı tercihidir.

Yuvarlak çerçeveli erkek gözlükleri

halk arasında john lenon gözlüğü olarak da bilinen, alternatif erkek gözlük modelidir. Yuvarlak yüzlü insanların uzak durması gereken gözlük modelidir. Yüz tipiniz kare şeklinde ise veya çeneye doğru inceliyorsa, daha dar ve yuvarlak köşeli (çerçeveli) gözlükler tercih etmelisiniz.

erkek güneş markaları

 

Aviator (Havacı) Gözlüğü – “Damla Gözlük”

Adından anlaşılacağı üzere havacı gözlüğü.  İlk defa pilotların güneş ışığından koruması amacıyla 1930’lu yıllarda tasarlanıyor. Ray-Ban’in önemli modellerinden birsidir. Gözyaşı damlası andırdığı için, halk arasında damla gözlük olarak bilinir. Tasarımındaki ana fikir, göze gelebilecek ışık oranını minimize etmek aslında. Linda Farrow, Carrera ve L.G.R tarafından benzerleri yapılmıştır. Tüm yüz modelleri için uygundur. Yazın, kışın kullanaiblirsiniz. Hafif bir retro havası oluşturduğu için, takım elbise ve formal kıyafetler ile pek yakıştırmıyorum.

erkek güneş gözlüğü fiyatları

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Ortalama marka bir gözlüğü 200TL civarına alabilirsiniz. Malzeme plastikten oluştuğu için ve marka algısı çok önemli bir faktör olduğundan 10TL’den 1200TL’ye kadar çıkabilen bir fiyat dağılımını sıradan bir optikçide bulabilirsiniz. Güneş gözlüğü sadece bir modayı temsil etmiyor aynı zamanda göz sağlığınız için önemli bir aksesuar. Bu bağlamda, güneş ışığı koruması (UV ışınları) ve burun kemiğinize zarar vermiyor olması önemli.

erkek güneş gözlüğü modelleri

Erkek Güneş Gözlüğü Markaları

Hem global anlamda hem ülkemizde en dikkat çeken gözlük markaların başında Prada, Gucci, Ray-Ban, Police ve Daniel Klein geliyor. Maliyetlerinin uygun olması sebebiyle bir çok marka kendi güneş gözlüğünü üretebiliyor/ürettirebiliyor. Bayanlarda farklı markalar olsa da erkek güneş gözlüğü markalarında Ray-Ban açık ara lider ve öncü markadır.

erkek güneş gözlüğü

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *