Bomber erkek ceket modelleri, yıllar sonra tekrar moda olmaya başladı. Zara, Berksha ve H&M raflarında modern ve farklı tarzlarını bulabileceğiniz bomber erkek ceket çeşitleri var. Ürünün orjinali Alpha Industries adlı bir amerikan tekstil firmasına ait. Türkiye’de mağazası bulunmuyor fakat internet mağazasından Türkiye’ye kargo gönderiyorlar.

bomber ceket sokak stili ma1

Alpha Industries MA-1 Bomber Ceket sokak tarzi

Alpha Industries M-65 Liner Bomber Ceket Slim Fit
Alpha Industries M-65 serisi ceket

Alpha Industries MA-1 Bomber Ceket Slim Fit Tisort

Bomber Ceket Kombini

MA-1 Ceket ile tamalayıcı olan iç giysi kesinlikle beyaz tişört. Yine alternatif olarak gri ve beyaza yakın açık tonlar oldukça tamamlayıcı. Slimfit kot pantolonu ve sneakers ile mükemmel kombini yapabilirsiniz.

Alpha Industries MA-1 Bomber Ceket Slim Fit ve beyaz tisort

Alpha Industries MA-1 Bomber Ceket Slim Fit

Alpha Industries MA-1 Bomber ceket nasil giyilirAlpha Industries MA-1 ceket giyimi Alpha Industries MA-1 Slim Fit Flight Ceket Replica Blue for Marcus Troy's 2016 Editorial.   bomber ceket yesil beyaz tisort  bruno mars ma-1 bomber ceket erkek bomber ceket alpha industries ma1

1959 yılında Tennessee’de kurulan marka Amerikan Hava Kuvvetleri ile yaptığı anlaşma ile pilot ceketi ve yelek üretimine başlamıştır. M65 Ceket modeli yarım yüzyıl boyunca satışta kalmıştır. Erkek dışında bayan ve çocuk giyimine yönelik çalışan firma köpekler içinde giysi üretimine devam ediyor.

Alpha Industries Amerikan tarzı askeri kıyafetleri ticaretleştirmesi ile uluslarası bilinirliğe ulaştı.

Alpha Industries ve Almanya’da Popüler Olması

Marka logosunda a harfinin ss ve sa sembollerine benzer olması nasyonalsosyalizm ile benzetilmiştir. Alman milliyetçisi bir çok genç bu döneme özenerek, ss subayı üniformasıymış gibi giyer. Aslında bilinenin aksine Amerikan Hava Kuvvetleri’nin kullandığı bir modeldir.

Kanye West ma-1 bomber ceket
Kanye West bir gece kulübü çıkışı üzerinde ma-1 bomber ceket ile görüntülendi.
Alpha Industries N-3B Slim-Fit Ceket
Alpha Industries N-3B Slim-Fit Ceket modeli.

Efsane film Topgun filmindeki Ceket

topgun ceket markasi

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *